niedziela, 28 czerwca, 2026
LublinNa sygnaleWiadomości

Pijany i z dożywotnim zakazem spowodował śmiertelny wypadek. Wkrótce stanie przed sądem

Miał dwa promile oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a mimo to wsiadł za kierownicę. W wyniku spowodowanego przez niego wypadku w szpitalu zmarła 40-letnia kobieta. 39-letni mieszkaniec Lublina decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 2 sierpnia, późnym wieczorem na ul. Filaretów w Lublinie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem 39-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pas rozdzielający jezdnię. Samochód uderzył prawym bokiem w betonowy filar kładki dla pieszych.

Poważnie ranna została 40-letnia pasażerka auta. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala, jednak mimo starań lekarzy zmarła dwa dni później.

Jak się okazało, sprawca wypadku był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już  zarzuty: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *