EdukacjaLublinWiadomości

Prof. Radosław Dobrowolski pokieruje UMCS przez kolejne cztery lata

Prof. Radosław Dobrowolski został ponownie wybrany na stanowisko rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskie. Wyboru dokonało w piątek, 7 czerwca, kolegium elektorów.

Prof. Radosław Dobrowolski był jedynym kandydatem na stanowisko rektora UMCS w kadencji 2024-2028. Spośród 193 osób biorących udział w głosowaniu, 147 opowiedziało się za reelekcją prof. Dobrowolskiego. Będzie to druga i zarazem ostatnia – jak wynika z przepisów – kadencja wybranego przez kolegium elektorów rektora.

Rektor zapowiada kontynuację swojego dotychczasowego programu koncentrującego się m.in. na aspektach naukowych, nowoczesnych badaniach i współpracy międzynarodowej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Prof. Wojciech Załuska ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

W ofercie uczelni mają pojawić się również nowe kierunki studiów, w tym propozycje kierunków anglojęzycznych. Rektor obiecuje także dalsze wspieranie kultury i sportu akademickiego.

Prof. Dobrowolski jest zawodowo związany z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej od 1987 roku. W latach 2008–2011 był zastępcą dyrektora Instytutu Nauk o Ziemi, a od marca do września 2011 pełnił funkcję dyrektora tej jednostki. W latach 2011–2016 był dziekanem Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Z kolei w kadencji 2016–2020 pełnił funkcję prorektora UMCS do spraw nauki i współpracy międzynarodowej.

fot. UMCS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *