LublinNa sygnaleWiadomości

Poszukiwany za oszustwo 57-latek wpadł w ręce lubelskich „łowców głów”

Policja zatrzymała poszukiwanego za oszustwo 57-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna prowadząc firmę wprowadził w błąd jedną z instytucji i wyłudził pożyczkę. Ponadto, uchylał się od opłacania składek ZUS pracownikom. 57-latek spędzi za kratami najbliższe 3 lata.

Do zatrzymania 57-letniego mieszkańca Lublina doszło w ostatni czwartek, 6 czerwca, po południu. Miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym mężczyzny ustalili funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wyłudzał od emerytów pieniądze metodą „na policjanta”. Został zatrzymany

Jak informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek, oficer prasowy KWP w Lublinie, mężczyzna początkowo nie chciał otworzyć drzwi mieszkania, w którym się ukrył. Jednak gdy dowiedział się, że na miejsce jadą strażacy z zamiarem ich wyważenia, sam otworzył drzwi i oddał się w ręce policjantów.

57-latek był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie w kwietniu br. Mężczyzna prowadząc firmę wprowadził w błąd jedną z instytucji i wyłudził pożyczkę.

– W celu jej uzyskania przedstawił nierzetelne sprawozdania finansowe i oświadczenie, w którym nie wykazał wszystkich swoich zobowiązań doprowadzając w ten sposób instytucję do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Ponadto, uporczywie naruszał prawa swoich pracowników wynikające ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego poprzez niepłacenie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego – wylicza podkomisarz Kamil Karbowniczek.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poszukiwany 4 listami gończymi obywatel Ukrainy zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”

57-latek trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 3 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *