BiznesLublin

Prorektor UMCS prezesem zarządu PGE Dystrybucja S.A.

Prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak, kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym i prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej został prezesem zarządu PGE Dystrybucja S.A. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego wraz z całym dotychczasowym zarządem i radą nadzorczą Jarosława Kwaska.

Jak czytamy w wydanym przez spółkę komunikacie, 6 marca 2024 roku, powołano nową radę nadzorczą PGE Dystrybucja S.A., na czele której stanął dr hab. Grzegorz Koksanowicz z Katedry Prawa Konstytucyjnego UMCS. W skład pięcioosobowej rady weszli również m.in. Zbigniew Pastuszak oraz Kamila Radomska-Piętka, radca prawny, którzy zostali następnie czasowo oddelegowani do wykonywania funkcji członków zarządu, odpowiednio prezesa i wiceprezesa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Budowa nowoczesnej kotłowni gazowej w Lublinie na ostatniej prostej

PGE Dystrybucja S.A. jest częścią PGE Polskiej Grupy Energetycznej, największego przedsiębiorstwa elektroenergetycznego i dostawcy energii elektrycznej w Polsce. Spółka ma siedzibę w Lublinie, obsługuje ok. 5,5 mln klientów.  Jest największą firmą w regionie, zatrudnia ponad 10 tys. pracowników.

fot. UMCS

Jeden komentarz do “Prorektor UMCS prezesem zarządu PGE Dystrybucja S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *