LublinWiadomości

Rodzinne warsztaty kulinarne z okazji Dnia Mamy

„Bez Mamy się nie uda” to hasło rodzinnych warsztatów kulinarnych, które odbędą się się w piątek, 24 maja, w Arche Hotel Lublin. Okazją do wspólnego gotowanie jest zbliżający się Dzień Matki.

Kulinarne warsztaty „Bez Mamy się nie uda” to wspólna inicjatywa Miasta Lublin i Arche Hotel Lublin, realizowana w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Wydarzenie dedykowane jest mamom oraz ich pociechom w wieku od 6 do 13 lat.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza druga edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego. Do rozdania jest 26 grantów

– Uczestniczki i uczestnicy spotkania będą pracować w parach i poznają, m.in. tajniki wyrobu ciasta z kruszonką i owocami czy słodkich pierogów z truskawkami – mówi Anna Czerwonka z lubelskiego Ratusza.

Zajęcia odbędą się w piątek, 24 maja, o godz. 17.00 w Hotelu przy ul. Zamojskiej 30 i potrwają ok. 3 godziny. W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie lubelskie rodziny, zarówno duże, jak i te mniejsze.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja poprzez formularz on-line. Zapisy na spotkanie ruszą w najbliższy piątek, 17 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Lublinie ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Lubelski Program „Rodzina Trzy Plus” od 2012 roku stanowi platformę współpracy pomiędzy Miastem i sektorem prywatnym w zakresie wsparcia mieszkających w Lublinie rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Zainicjowany przez Lublin program stał się impulsem do podjęcia prorodzinnych działań przez kolejne samorządy w Polsce, a lubelska Karta Rodzina Trzy Plus była wzorcem dla ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obecnie posiadaczami Kart Rodzina Trzy Plus jest ponad 4,1 tys. mieszkających w mieście rodzin.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *