LublinNa sygnaleWiadomości

Chcieli wyłudzić ponad 270 tys. zł. Ubiegli ich mundurowi

Niewiele brakowało, a jedna z mieszkanek Lublina straciłaby oszczędności życia. 70-latka przekonana, że jej pieniądze są zagrożone, wykonała przelewy na łączną kwotę ponad 270 tys. złotych. Na szczęście szybko zorientowała się, że to oszustwo i zgłosiła sprawę na Policję. Prawdopodobnie większość tej kwoty uda się odzyskać.

Była to kolejna w ostatnim czasie próba oszustwa tzw. metodą „na policjanta”. 70-letnia mieszkanka Lublina otrzymała telefon od rzekomego funkcjonariusza, który poinformował ją o planowanej przez przestępców próbie włamania na jej konto bankowe. Kobieta, aby chronić swoje oszczędności, miała wykonać przelewy na wskazane rachunki techniczne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szwajcarski pracownik platformy wiertniczej okazał się oszustem. 67-latka straciła ponad 27 tys. zł

70-latka uwierzyła w historię fałszywego policjanta i wykonała wszystkie polecenia. Na szczęście szybko zorientował się, że to oszustwo.

– Seniorka od razu skontaktowała się z komisariatem 4. Policji w Lublinie. Do czynności włączono również policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Wszystko wskazuje na to, że szybkie działania pozwoliły zatrzymać realizację części przelewów na kwotę ponad 170 tys. złotych. Obecnie trwają poszukiwania osób stojących za tym przestępstwem – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uwierzyła, że wygrała na loterii, straciła pieniądze

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Chcieli wyłudzić ponad 270 tys. zł. Ubiegli ich mundurowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *