BiznesLublinWiadomości

Lubelska spółka z morskim oknem na świat

Lubelska Spiżarnia otworzyła nowy oddział w Gdyni, dołączając do swoich struktur jedną z trójmiejskich firm specjalizującą się w handlu zagranicznym.

Spiżarnia to jedna z największych polskich firm zajmujących się dystrybucją produktów spożywczych oraz artykułów chemiczno-kosmetycznych do sklepów za granicą. Po udanym roku 2023, który zakończył się obrotem spółek wchodzących w skład grupy na poziomie blisko 1 mld złotych, Spiżarnia kontynuuje swoją ekspansję.

Dołączenie firmy z Gdyni ma umożliwić dystrybucję towarów także drogą morską i na nowe rynki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelskie marki jagodowe z tytułami najlepszych w kraju

– Rozwijamy się cały czas, dążąc do tego, aby nasza oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna i konkurencyjna na tak dynamicznie zmieniającym się rynku. Dlatego, zgodnie ze strategią poszerzania zasięgu działania, uruchamiamy oddział w Gdyni. Dołączyliśmy do swoich struktur firmę, która tak jak my, ma wieloletnie doświadczenie w handlu zagranicznym. Nowa lokalizacja pozwoli nam wzmocnić naszą markę i dotrzeć do nowych klientów w USA, Kanadzie, Chinach czy Skandynawii. To takie nasze morskie okno na świat – podkreśla Karol Wroński, współwłaściciel Spiżarnia Sp. z o.o.

Lubelska firma ma wieloletnie doświadczenie związane z dostarczaniem artykułów z myślą przede wszystkim o Polakach mieszkających za granicą. Już od 19 lat eksportuje żywność do Europy Zachodniej, głównie do Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie posiada cztery magazyny cross-dock oraz jeden tego typu w Holandii, skąd obsługuje klientów także w Belgii, Niemczech, Austrii i Francji. Z tych magazynów przeładunkowych, przywiezione z Polski produkty, trafiają na sklepowe półki.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: SDS Optic S.A. otrzymała 3 miliony euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego

– Do zespołu 450 pracowników, zatrudnionych w Centrum Dystrybucyjnym w Lublinie oraz przedstawicieli handlowych i magazynierów w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii dołącza 40 osób w oddziale w Gdyni – dodaje Karol Wroński.

W tym roku Spiżarnia została uhonorowana tytułem Ambasador Województwa Lubelskiego.

3 komentarze do “Lubelska spółka z morskim oknem na świat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *