LublinWiadomości

Rusza druga edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego. Do rozdania jest 26 grantów

W ramach tegorocznej edycji Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego czeka 26 grantów i mikrograntów o łącznej wartości 50 tys. zł. O wsparcie realizacji pomysłów na działania społeczne i obywatelskie mogą ubiegać się nieformalne grupy młodzieżowe. Termin upływa wraz z końcem maja.

Miejski Aktywator Młodzieżowy skierowany jest do młodych ludzi zaangażowanych w działania społeczne i obywatelskie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Konkurs „SUper Granty” rozstrzygnięty. Wsparcie trafi do 25 samorządów uczniowskich

W ramach drugiej edycji miejskiego programu do rozdysponowania są: 4 mikrogranty o wartości 500 zł, 8 grantów o wartości 1 tys. zł, 10 grantów o wartości 2 tys. zł i 4 granty o wartości 5 tys. zł.

Projekty realizowane będą od 17 czerwca do 30 listopada.

– Pilotażowa edycja programu pokazała nam jak wielkie jest zapotrzebowanie na działania skierowane do nieformalnych grup młodzieży, dlatego też, zgodnie z polityką młodzieżową Lublina, kontynuujemy inicjatywy zapoczątkowane w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 – podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierza, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Projekty mogą zgłaszać grupy składające się z minimum trzech młodych osób w wieku od 10 do 30 lat. Każda z osób wchodzących w skład grupy musi mieszkać, uczyć się, studiować bądź pracować na terenie Lublina. Szczegóły naboru wniosków dostępne są na stronie internetowej tegorocznego operatora MAM – Stowarzyszenia „Ulica Krótka”.

– Oprócz stałego wsparcia animatorów osoby zaangażowane w grupy projektowe wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach wspomagających działania projektowe, rozwój osobisty, edukację obywatelską oraz umożliwiających sieciowanie się grup i ich integrację – wyjaśnia Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Otwarte spotkania promocyjno-konsultacyjne odbędą się w szkołach i na uczelniach, a także w Przestrzeniach Młodych, w terminach:

– 15 maja (środa), 17.00-19.00 – Przestrzeń Młodych – Po Prostu Fajne Miejsce, ul. Jana Sawy 5;

– 16 maja (czwartek), 16.00-18.00 – Przestrzeń Młodych – Rewir, ul. Królowej Bony 8;

– 20 maja (poniedziałek), 17.00-19.00 – Przestrzeń Młodych – Prusa 2, ul. Prusa 2;

– 22 maja (środa), 17.00-19.00 – Przestrzeń Młodych – Kosmos, Al. Racławickie 33/U-8.

Wyniki naboru poznamy w pierwszej połowie czerwca.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Aż 24 placówki dostaną dofinansowanie w ramach Szkolnych Budżetów Obywatelskich

Miejski Aktywator Młodzieżowy to program mikrograntów dla nieformalnych grup młodzieży w całości finansowany ze środków budżetu Miasta Lublin. W ramach pilotażowej edycji Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego w 2023 roku powstały m.in.: Rowerowy Plac Manewrowy przy Szkole Podstawowej nr 45, warsztaty umożliwiające spojrzenie na świat z perspektywy osoby niewidomej i głuchej – Widząc i słysząc innych, a także polsko-ukraiński festyn międzypokoleniowy – wydarzenie, którego głównym celem była integracja międzykulturowa społeczności polskiej i ukraińskiej, poprzez warsztaty, gry oraz wizytę w lubelskim skansenie.

fot. Miasto Lublin

2 komentarze do “Rusza druga edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego. Do rozdania jest 26 grantów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *