LublinWiadomości

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin świętuje swoją osiemnastkę

Świętowanie osiemnastu kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań, ale też próbą zachęcenia młodych do angażowania się w działalność społeczną. O swoim doświadczeniu opowiedzą też uczniowie z młodzieżowych rad z innych miast. Wydarzenie uświetni występ Chóru Copernicus, Poławiaczy Pereł Improv Teatr, odbędzie się też koncert Wojtka Cugowskiego.

W tym roku mija osiemnaście lat od pierwszego posiedzenia Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, która jest jedną ze starszych w Polsce – pierwsza jej kadencja obradowała w latach 2006-2007. W związku z jubileuszem, radne i radni obecnej XVIII kadencji MRM zapraszają na specjalne urodzinowe wydarzenie, które odbędzie się w poniedziałek, 27 maja, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy skład nowej Rady Seniorów Miasta Lublin

Na jubileusz organizatorzy zapraszają radnych wszystkich poprzednich kadencji, przedstawicieli samorządów uczniowskich oraz osoby z nimi związane – nauczycieli i dyrektorów szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych. W związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Świętowanie osiemnastu kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin będzie okazją do podsumowania dotychczasowych działań i przybliżenia młodzieży na czym polega oraz jak wygląda praca w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin. Elementem obchodów będzie także wręczenie Nagród MRM oraz panel „Różne pokolenia – jeden cel” z udziałem przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Lublin ubiegłych kadencji. Z kolei w panelu „Pamiętniki MRM’ów” wezmą udział radni z zaprzyjaźnionych młodzieżowych rad miasta. W programie przewidziano także występ Chóru Copernicus, improwizację artystyczną Poławiaczy Pereł, koncert Wojtka Cugowskiego oraz inne niespodzianki muzyczne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rusza druga edycja Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego. Do rozdania jest 26 grantów

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to grupa młodzieży reprezentująca mieszkanki i mieszkańców miasta będących uczniami szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Lublin, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Pierwsza sesja MRM odbyła się w dniu 17 października 2006 roku. Radni I kadencji, których było 67 ustanowili w 2007 roku Nagrodę dla osób zasłużonych dla dzieci i młodzieży Lublina. Najliczniejszą kadencją była X (2015-2016) – mandat objęło wówczas 72 radnych. Młodzieżowa Rada Miasta obecnej XVIII kadencji (2023-2024) składa się z 39 przedstawicieli i ma charakter przede wszystkim opiniotwórczo-doradczy. Reprezentuje interesy lubelskiej młodzieży wobec władz miasta oraz wspiera rozwój i aktywność młodych ludzi.

Organizatorami przedsięwzięcia „Jak nie my to kto – Największa 18-tka w mieście! Backstage Młodzieżowej Rady Miasta Lublin” są Młodzieżowa Rada Miasta Lublin i Stowarzyszenie Aktywny Dialog.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *