LublinWiadomości

Rozbudowa ul. Wallenroda wchodzi w nową fazę. Co to oznacza dla kierowców?

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda na lubelskim LSM-ie. Tym samym, od czwartku – 13 czerwca, nastąpi zmiana czasowej organizacja ruchu.

Prace na ul. Wallenroda wchodzą w nowy etap, który obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej na wysokości budynku Sądu. W związku z tym, jak poinformował lubelski Ratusz, zostanie wprowadzone częściowe zwężenie jezdni od zakrętu ul. Wallenroda do ul. Grażyny.

– Dalszy odcinek, czyli od zakrętu do ul. Zana pozostaje bez zmian, mogą jednak występować lokalne zawężenia związane z pracami przy kanalizacji deszczowej lub usuwaniu kolizji – dodaje Justyna Góźdź z biura prasowego w kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Budowa pierwszego odcinka obwodnicy Nałęczowa na ostatniej prostej

Utrudnienia w ruchu na ul. Wallenroda pojawią się również na odcinku od wysokości budynku przychodni zdrowia w stronę ul. Grażyny. Podczas robót drogowych ten fragment drogi ma być zamknięty, z zapewnieniem dojazdu do posesji ale bez możliwości parkowania. Przypomnijmy, taki zakaz obowiązuje także na odcinku od przychodni do Sądu.

Jak informuje lubelski Ratusz, zapewniony ma być za to dojazd do przychodni oraz lokali usługowych, a także możliwość parkowania na nowo wybudowanych miejscach parkingowych oraz na terenie parkingu przy przychodni. Wjazd i wyjazd na tym odcinku będzie się odbywał w kierunku ul. Wajdeloty.

Rozbudowa ul. Wallenroda wchodzi w nową fazę

Dotychczas roboty były prowadzone na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, gdzie wykonano prace branży sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Z kolei na fragmencie od ul. Wajdeloty do przychodni położono już nową nawierzchnię z kruszywa. Powstały też miejsca parkingowe z kostki brukowej.

Docelowo, w miejscu starej infrastruktury powstanie nowa droga o długości około 850 m i szerokości 4 m na odcinku jednokierunkowym oraz 5 m na odcinku dwukierunkowym. Z myślą o pieszych powstaną także obustronne chodniki. Zmodernizowane zostaną też dwa skrzyżowania: z ulicami Zana i Grażyny. Oprócz przebudowy istniejących miejsc parkingowych, pojawią się też dodatkowe.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trwa rozbudowa Parku Rury. Są już nowe alejki i ścieżka rowerowa

Inwestycja zakłada również budowę kanalizacji deszczowej oraz korektę sieci podziemnych. Powstanie także nowe oświetlenie uliczne, a po zakończeniu prac drogowych, wykonawca – Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie, zaktualizuje oznakowanie drogowe, dostosowując je do nowego układu ulic.

Wartość inwestycji opiewa na ponad 13,3 mln zł, a czas na jej realizację upływa w kwietniu 2025 roku. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rozbudowa ul. Wallenroda wchodzi w nową fazę

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *