LublinWiadomości

Trwa rozbudowa Parku Rury. Są już nowe alejki i ścieżka rowerowa

W ramach postępującej rozbudowy Parku Rury, w wąwozie pojawiły się już nowe chodniki i droga rowerowa. Wkrótce wykonawca rozpocznie prace związane z rekultywacją trawników i porządkowaniem terenu.

Rozciągający się pomiędzy osiedlami LSM, a Czubami Park Rury poddany został gruntownej przebudowie. Zmodernizowano m.in. liczący blisko 1,5 kilometra ciąg komunikacyjny na odcinku od strefy workout i placu zabaw w okolicy ogródków działkowych LSM, aż do ul. Nadbystrzyckiej. W ramach prowadzonych prac powstała asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m oraz chodnik z kostki brukowej. Oba ciągi rozdziela pas, który wkrótce zostanie obsiany trawą. Ponadto, alejki uzupełnią ławki i kosze na odpady.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin odzyska Park Bronowicki

– Obecnie wykonawca finalizuje prace brukarskie i przy sprzyjających warunkach przystąpi do porządkowania terenu i rekultywacji trawników – potwierdza Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Trwa rozbudowa Parku Rury. Pojawiły się już alejki i ścieżka rowerowa
fot. Miasto Lublin

Inwestycja realizowana m.in. w odpowiedzi na głosy mieszkańców uwzględnione w ramach „Planu dla Dzielnic”. Z kolei dokumentację na przebudowę całego odcinka Parku Rury na ciąg pieszo-rowerowy przygotowano w ramach projektów z Budżetu Obywatelskiego. Koszt wszystkich prac zamknie się w kwocie ok. 3,2 mln zł.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Miasto zrealizuje 11 projektów w ramach Zielonego Budżetu. Wygrał m.in. Park Helenów i Zagajnik przy ul. Jakubowickiej

Park Rury imienia urbanisty Romualda Dylewskiego zajmuje powierzchnię ponad 30 ha. Ma głównie charakter krajobrazowy, gdyż wyróżnia się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu. Posiada liczne nasadzenia na skarpach wąwozu, łąki kwietne, wybieg dla psów i place zabaw. Znajduje się tu m.in. pomnik upamiętniający więźniów Zamku Lubelskiego oraz kamienie z nazwami miast partnerskich Lublina, stąd część wąwozu nosi nazwę Alei Miast Partnerskich.

Trwa rozbudowa Parku Rury. Pojawiły się już alejki i ścieżka rowerowa
fot. Miasto Lublin

5 komentarzy do “Trwa rozbudowa Parku Rury. Są już nowe alejki i ścieżka rowerowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *