LublinWiadomości

Rusza pozimowe łatanie dziur w drogach. Na naprawy Miasto chce przeznaczyć dodatkowe 3 mln zł

Wraz z początkiem tygodnia ruszyły pozimowe naprawy lubelskich ulic. Prace, które tym razem mają być prowadzone przy zastosowaniu bardziej trwałej technologii, potrwają przez około trzy tygodnie.

Zima mocno dała się we znaki lubelskim ulicom. Stan wielu z nich pozostawia sporo do życzenia. Dlatego, jak informuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju, na naprawy Ratusz chce przeznaczyć w tym roku dodatkowe 3 mln zł.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Będzie jaśniej w Lublinie. Przy wybranych ulicach stanie 300 nowych latarni

Na najbliższą sesję Rady Miasta w tej sprawie trafić ma prezydencki projekt uchwały dotyczący zmian w tegorocznym budżecie.

Do tej pory prace polegały jedynie na zabezpieczenia ubytków jezdni. Od stycznia doraźne naprawy objęły kilkadziesiąt lubelskich ulic, a ich koszt wyniósł blisko 1 mln zł.

– Teraz, ze względu na poprawę pogody, przystępujemy do bardziej trwałej technologii remontów cząstkowych. W najbliższych tygodniach będziemy działali na szeroką skalę – zapewnia Artur Szymczyk.

Prace, które ruszyły w poniedziałek, 19 lutego, będą prowadzone w pierwszej kolejności na: Witosa, Tysiąclecia, Kraśnickiej i Warszawskiej oraz ulicach: Kunickiego, Turystycznej, Nałęczowskiej, Morwowej, Wojciechowskiej, Zbożowej, Sławinkowskiej, Zana, Głębokiej, Orkana, Mełgiewskiej, Hutniczej, Narutowicza, Curie-Skłodowskiej, Grochowskiego, Mościckiego, Energetyków, Olszewskiego, Romera, Janowskiej, Zemborzyckiej, Prusa, Chodźki oraz Północnej.

Naprawy obejmą również drogi gruntowe: Ziołową, Świeżą, Świętochowskiego, Lipniak, Grodzickiego oraz Turczynowicza.

– Stan nawierzchni lubelskich ulic jest monitorowany na bieżąco. Na tej podstawie zlecane będą następne ulice do naprawy – lista będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne wymagające tego lokalizacje. Prace prowadzone będą we wszystkich rejonach Lublina – informuje Justyna Góźdź z Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Na drogach codziennie ma pracować od 6 do 9 ekip, które częściowo rozbiorą zniszczoną nawierzchnię i położą nowy beton asfaltowy.

Jak zapewniają drogowcy, ta technologia sprawia, że naprawy są trwalsze od łat wykonywanych w czasie bieżących napraw „masą na zimno” lub asfaltem lanym.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Startuje 11. edycja Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest blisko 15 mln zł

– W najbliższych dniach frezowanie odcinków jezdni nastąpi na al. Witosa oraz ul. Głębokiej i Zbożowej – dodaje Justyna Góźdź.

Zgłoszenia w sprawie stanu nawierzchni ulic można kierować w dni powszednie bezpośrednio do Zarządu Dróg i Mostów pod numerami telefonów: (81) 466-57-80 / 81, 83. W pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić do Straży Miejskiej pod numer 986.

Rusza pozimowe łatanie dziur w drogach. Na naprawy miasto chce przeznaczyć dodatkowe 3 mln zł
fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *