LublinWiadomości

„Spiżarnia dla pokoleń”. Nowa Fundacja otwiera swoje drzwi w Lublinie

Niewielki samochód osobowy i pożyczona przyczepka – tak zaczynali 19 lat temu. Dziś założyciele firmy Spiżarnia, Karol Wroński i Dariusz Jeleniewski, otwierają nowy rozdział w ich działalności. Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” rusza z pełną mocą, zapowiadając pomoc dla utalentowanej młodzieży.

Po dwóch dekadach obecności na rynku dystrybucji towarów FMCG, Spiżarnia postanowiła przenieść swoją działalność również na płaszczyznę społeczną. Za sterami nowego przedsięwzięcia stoi Renata Sałaga, wybrana na Prezes Zarządu Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”. Siedziba organizacji mieści się przy ulicy Mełgiewskiej 18f.

Fundacja koncentruje się na dwóch głównych obszarach działalności. Po pierwsze, wewnętrznym, czyli wsparciu dla zdolnych dzieci pracowników firmy Spiżarnia – od wsparcia edukacyjnego aż po finansowanie dodatkowych zajęć. Po drugie, zewnętrznym. Chodzi tutaj głównie o wsparcie dla młodych ludzi z regionu Lubelszczyzny, lubelskim domom dziecka, czy organizacjom takim jak stowarzyszenie Brata Alberta.

Ale to nie wszystko. Fundacja nie zapomina również o kwestiach ekologicznych. W planach są akcje prośrodowiskowe takie jak nasadzenia drzew, czy opieka nad pszczołami.

Celem jest, jak mówią założyciele – Pomagać nie tym, którzy mają, ale tym, którzy tego wsparcia realnie potrzebują. Od utalentowanych dzieciaków naszych pracowników, którzy potrzebują wsparcia w jakimś obszarze, po młodych z Lubelszczyzny, którym może czasem brakować na nowe buty do piłki lub na naukę języka angielskiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dublin jednak pozostanie w „zimowej” siatce połączeń

Założyciele Spiżarni wracają do swoich korzeni, przypominając, że 19 lat temu zaczynali od „samochodu osobowego i pożyczonej przyczepki”. Teraz mają nadzieję, że ich nowy projekt będzie równie owocny i pomoże w spełnianiu marzeń i rozwinięciu talentów podopiecznych Fundacji.

Firma Spiżarnia, zatrudniająca 450 osób, jest jednym z największych dystrybutorów polskich produktów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych na Wyspach Brytyjskich, a także w Irlandii, Niderlandach, Belgii i Niemczech. Jest również czołowym eksporterem wśród firm z woj. lubelskiego.

"Spiżarnia dla pokoleń". Nowa Fundacja otwiera swoje drzwi w Lublinie
fot. Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *