LublinTurystykaWiadomości

Dublin jednak pozostanie w „zimowej” siatce połączeń

Port Lotniczy Lublin ogłosił sukces w negocjacjach z irlandzkim przewoźnikiem. Trasa Lublin-Dublin zostanie utrzymana przez cały rok, również w zimie. Rozkład lotów jest już dostępny, a bilety wróciły do sprzedaży.

Długotrwałe negocjacje z przewoźnikiem zaowocowały – trasa Lublin-Dublin nie zostanie jednak zawieszona na zimę. Przypomnijmy, że w lipcu z systemu rezerwacyjnego Ryanair zniknęła opcja zakupu biletów na loty do stolicy Irlandii w terminach po 26 października.

– Od kilku miesięcy Port Lotniczy Lublin aktywnie rozmawiał o utrzymaniu przez cały rok tej trasy. Udało się przekonać przewoźnika do uwzględnienia tak ważnego dla regionu połączenia w ostatecznym zimowym rozkładzie – informuje Piotr Jankowski rzecznik Portu Lotniczego Lublin SA.

Po kilkutygodniowym zastoju, bilety na połączenie Lublin-Dublin wróciły do sprzedaży. Ciesząca się dużą popularnością trasa będzie dostępna także w zimowym grafiku lotów. Po 10 listopada loty do i z Dublina będą odbywały się w piątkowe wieczory i niedzielę, co stanowi korzystną opcję m.in. dla planowania weekendowych wypadów do stolicy Irlandii tzw. city-break’ów.

Szczegółowy plan lotów jest już do wglądu na stronie internetowej irlandzkiego przewoźnika.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Z Lublina polecimy na Kretę! Heraklion w siatce lotów od czerwca 2024

W ubiegłym miesiącu Port Lotniczy Lublin obsłużył 51 191 pasażerów. Jest to najlepszy wynik w dotychczasowej historii lubelskiego lotniska. Wpływ na wzrost liczby podróżnych miała niewątpliwie wyjątkowo bogata w tym roku siatka połączeń wakacyjnych. Z Lublina mogliśmy polecieć m.in. na grecką wyspę Rodos, do Monastyru w Tunezji, czy do tureckiej Antalyi. W siatce turystycznych połączeń obecne są również inne sezonowe kierunki tj. chorwacki Split, Burgas nad Morzem Czarnym w Bułgarii oraz włoskie Bergamo.

W czerwcu przyszłego roku, w ofercie lubelskiego portu pojawi się dodatkowo drugi grecki kierunek – Kreta Wschodnia z lotami do Heraklionu.

4 komentarze do “Dublin jednak pozostanie w „zimowej” siatce połączeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *