LublinTurystykaWiadomości

Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny

Lato 2023 to czas, który lubelskie lotnisko z pewnością może zaliczyć do udanych. Pobite rekordy, wprowadzenie nowych połączeń i ponad 65 tysięcy zadowolonych pasażerów. Co przyniosło tak spektakularny sukces? Czy nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej imponujący?

Tegoroczny sezon wakacyjny w Lublinie obfitował w sukcesy. Od 3 czerwca do 14 października, lotnisko w Lublinie odprawiło niemal 65 tysięcy pasażerów. Liczby rosną, a rekordy padają jeden po drugim. W samym tylko sierpniu lotnisko obsłużyło 51 191 osób, co jest najlepszym wynikiem w jedenastoletniej działalności lubelskiego portu.

– Wakacyjne statystyki lubelskiego lotniska pokazują, że przygotowana przez nas, wraz z naszymi biznesowi partnerami, oferta bardzo dobrze wpisała się w oczekiwania podróżnych – podkreśla Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny

fot. Port Lotniczy Lublin | Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon

W wakacje zrealizowano w sumie 371 operacji lotniczych, a ponad połowa z obsłużonych pasażerów korzystała z lotów czarterowych, co podkreśla atrakcyjność oferty lotniska.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dublin jednak pozostanie w „zimowej” siatce połączeń

W tym sezonie do siatki połączeń dołączyły ekscytujące nowości: loty na grecką wyspę Rodos i do Monastyru w Tunezji. Ponadto, ogromną popularnością cieszyły się połączenia do tureckiej Antalyi, z opcją aż czterech lotów w tygodniu. Dodatkowo, z Lublina można było polecieć do innych gorących miejsc takich jak chorwacki Split, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskie Bergamo.

Nie można zapomnieć o połączeniach krajowych. Loty do Gdańska również cieszyły się dużym zainteresowaniem, co pokazuje, że polskie destynacje nie ustępują zagranicznym.

Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny
fot. Port Lotniczy Lublin | Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny

Jednak nie ma czasu na odpoczynek, bo Port Lotniczy Lublin już teraz zapowiada jeszcze ciekawszą ofertę na przyszły rok. W czerwcu 2024 roku pojawią się dwa nowe kierunki: długo oczekiwana przez turystów egipska Hurghada oraz grecka wyspa Kreta z lotami do Heraklionu. Ponadto, ze względu na duży popyt, do pięciu w tygodniu zwiększy się liczba lotów do Antalyi, która znalazła się w ofercie Itaki, czyli największego polskiego touroperatora.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z Lublina polecimy na Kretę! Heraklion w siatce lotów od czerwca 2024

Jak widać lubelskie lotnisko nie spoczywa na laurach i wszystko wskazuje na to, że sezon 2024 będzie kolejnym rekordowym okresem.

Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny
fot. Port Lotniczy Lublin | Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny

 

4 komentarze do “Lubelskie lotnisko świętuje rekordowy sezon wakacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *