LublinPolitykaWiadomości

Stanisław Brzozowski dołącza do Konfederacji. Partia Mentzena ma pierwszego reprezentanta w Radzie Miasta Lublin

Miejski radny, Stanisław Brzozowski, ogłosił swoje przystąpienie do Konfederacji, co oznacza, że partia zdobyła swojego pierwszego przedstawiciela w Radzie Miasta Lublin. Decyzję tę Brzozowski ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej.

Obecny na konferencji, wiceprezes partii Nowa Nadzieja, Bartłomiej Pejo poinformował również, że radny dołączył do lubelskich struktur jego partii.

–  Stanisław Brzozowski to prawy, doświadczony i niezłomny samorządowiec, który od samego początku swojej działalności kieruje się szeroko rozumianym konserwatyzmem. Współpracowaliśmy już wcześniej, stąd zarówno ja jak i nasze struktury przyjmują w poczet członków kolegę Stanisława – powiedział Bartłomiej Pejo.

Stanisław Brzozowski wcześniej był związany z Prawem i Sprawiedliwością, ale został usunięty ze struktur w 2021 roku. Oficjalnym powodem było niepłacenie przez radnego składek członkowskich, ale najprawdopodobniej przyczyniły się do tego jego krytyczne wypowiedzi na temat szpitala tymczasowego oraz sceptyczne stanowisko wobec pandemii koronawirusa. Brzozowski wyrażał wówczas wątpliwości co do sensu i kosztów organizacji szpitala tymczasowego oraz sprzeciwiał się ograniczeniom sanitarnym, takim jak zakaz odwiedzin pacjentów.

Radny Brzozowski podkreślił, że wstąpienie do Konfederacji wynikało z niezgody z polityką rządu Mateusza Morawieckiego oraz poszukiwania przez niego alternatywy.

– Uważam, że program Nowej Nadziei i Konfederacji jest programem, który pozwoli Polsce i Polakom na zdecydowane przyspieszenie rozwoju, poszerzanie sfery wolności gospodarczej, społecznej i politycznej z wyraźnym akcentowaniem naszych interesów narodowych i zachowaniem naszej bazy cywilizacyjnej i kulturowej. Fundament ten pozwoli wznieść naprawdę wspaniałą budowlę o nazwie Polska – powiedział Brzozowski.

Radny nie potwierdził swojego udziału w wyborach parlamentarnych do Senatu. Nie zaprzeczył natomiast, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych jako kandydat na radnego Lublina.

Przejście Stanisława Brzozowskiego do Konfederacji stanowi niewątpliwie wzmocnienie dla tej partii w okręgu lubelskim i otwiera nowe perspektywy dla politycznego krajobrazu miasta.

Jeden komentarz do “Stanisław Brzozowski dołącza do Konfederacji. Partia Mentzena ma pierwszego reprezentanta w Radzie Miasta Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *