LublinWiadomościZdrowie

Bezpłatne konsultacje, badania i festyn zdrowotny. Startują Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

Podczas Lubelskich Dni Promujących Zdrowie, jak co roku będzie można skorzystać z bogatej oferty badań oraz konsultacji przygotowanej przez działające w Lubinie podmioty medyczne. Wydarzenie, które rozpocznie się w najbliższy piątek, zainauguruje Rodzinny Festyn Zdrowotny.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie rozpoczną się w najbliższy piątek, 7 czerwca i potrwają do 14 czerwca. Podczas 7-dniowej akcji będzie można wziąć udział w spotkaniach poświęconych tematyce zdrowotnej, w tym objawom i leczeniu najczęstszych chorób oraz ich profilaktyce, a także skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Do akcji przyłączyły się liczne podmioty medyczne działające w Lublinie, w tym m.in. ACS Audika, Ośrodek Leczenia Uzależnień SP ZOZ, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1, czy COZL.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tylko co 20. palacz jest w stanie samodzielnie rzucić papierosy. 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa

– Oferta tegorocznej edycji wydarzenia jest szczególnie bogata w różnorodne bezpłatne konsultacje medyczne oraz spotkania poświęcone ciekawym zagadnieniom zdrowotnym. Na uwagę zasługują między innymi prelekcje specjalistów pracujących w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1, poruszające tematykę zdrowia kobiet czy profilaktyki w okulistyce seniorek i seniorów. Zaplanowane są również spotkania z psychologami, psychoterapeutami i psychiatrami. Ponadto wiele z przygotowanych w tym roku spotkań jest zorganizowanych z myślą o młodzieży szkolnej – wylicza Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie zainauguruje Rodzinny Festyn Zdrowotny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, który rozpocznie się w piątek, 7 czerwca, o godz. 14:00 na Placu im. Lecha Kaczyńskiego. Podczas wydarzenia przewidziano m.in. występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych o tematyce zdrowotnej, a także gry i zabawy z nagrodami. W trakcie Festynu będzie można także skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów oraz wykonać badania profilaktyczne, w tym pomiar ciśnienia tętniczego czy poziomu cukru we krwi. Ponadto, na stoisku Lubelskiego Oddziału NFZ zainteresowane osoby uzyskają kartę EKUZ oraz założą Internetowe Konto Pacjenta.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Osteoporoza to problem ponad 2 mln Polaków, głównie kobiet. Może prowadzić do ciężkiego kalectwa i śmierci, ale w Polsce wciąż jest lekceważona

W przypadku niektórych wydarzeń obowiązuje rejestracja telefoniczna. Informacje o tym jakie badania i gdzie będzie można je wykonać w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie znajdziemy pod poniższym linkiem.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *