LublinWiadomości

Targi Książki i Mediów VIVELO już we wrześniu w Lublinie

Targi Książki i Mediów VIVELO odbędą się w dniach 7-8 września (sobota – niedziela) br. na terenie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. Partnerem Głównym wydarzenia jest Miasto Lublin.

— Z sukcesem rozwijamy markę Targi Książki i Mediów VIVELO. Za nami majowa edycja w Warszawie na największym stadionie w kraju, w tym roku PGE Narodowym odwiedziło 50 000 osób. W pierwszy weekend września Lublin wypełni się pisarzami, literatami, twórcami internetowymi a przede wszystkim miłośnikami książek, którzy znajdą dla siebie przestrzeń na terenie obiektu Targi Lublin. Lublin to miasto pełne inspiracji, cieszymy się, że do kalendarza wydarzeń kulturalnych mieszkańcy i turyści mogą dopisać Targi VIVELO — mówi Irma Tomaszewska, Dyrektor Generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Na terenie obiektu Targi Lublin zaplanowano atrakcyjne strefy tematyczne. Bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany jest do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, koneserów literatury ambitnej oraz odbiorców literatury Young Adult. Program wydarzenia zostanie ułożony w taki sposób, aby przez dwa dni odwiedzający mogli wybierać spośród propozycji skrojonych na miarę dla każdej grupy docelowej.

Strefa #Kryminał będzie połączeniem praktycznej wiedzy z intrygującą rozrywką, gdzie uczestnicy będą mogli doświadczać kryminalnych historii na różne sposoby. Strefa, do której zaproszeni będą autorzy bestsellerowych książek kryminalnych, praktycy oraz czytelnicy, aby wspólnie odkrywać tajemnice, analizować dowody i zgłębiać mroczne tajemnice zakamarków ludzkiej psychiki podczas warsztatów czy paneli dyskusyjnych.

Głównym celem strefy #Psychologia jest stworzenie przestrzeni, w której miłośnicy literatury będą mieli okazję poznać głębiej mechanizmy rządzące ludźmi oraz fascynujący świat emocji i ludzkiej psychiki. Gośćmi będą specjaliści i autorzy książek z zakresu psychologii.

Z kolei strefa #ScenaGłówna będzie miejscem spotkań i rozmów na żywo z autorami a także będzie przestrzenią, gdzie odbędą się panele dyskusyjne z twórcami internetowymi w ramach VIVELO Content Creators.

Strefa #Dziecko to miejsce, gdzie najmłodsi miło spędzą czas podczas wizyty na targach. Strefa ta nie tylko będzie zachęcała do czytania, ale również zaoferuje kreatywne warsztaty, interaktywne gry oraz edukacyjne zajęcia, które rozwijają umiejętności dziecka w sposób zabawny i angażujący.

— Zorganizowane przez nas po raz pierwszy w 2023 roku Targi Książki i Mediów VIVELO w Warszawie wpisały się w mapę kulturalną stolicy. Chcemy tę unikalną przestrzeń targową rozwijać w kolejnych miastach Polski. Zapraszamy do Lublina w dniach 7 i 8 września — dodaje Irma Tomaszewska.

Partnerem Głównym Targów Książki i Mediów VIVELO jest Miasto Lublin. Partnerami Merytorycznymi są: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego oraz Warsztaty Kultury.

Patronat medialny objęły: Dziennik Wschodni, Super Express, portale lublinews.pl i lublin112.pl a także Polskie Radio Lublin, Radio ESKA, Radio ESKA2, Radio VOX FM oraz Radio Plus.

Bilety do kupienia pod tym linkiem.

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *