LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

15-latek wybrał się na przejażdżkę samochodem rodziców. Jazdę zakończył na drzewie

15-letni mieszkaniec gminy Lubartów bez wiedzy rodziców wybrał się ich autem na przejażdżkę po okolicznych miejscowościach. W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przydrożne drzewo i dachował. Jego sprawą zajmie się teraz Sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 czerwca. Około południa policjanci dostali zgłoszenie o dachowaniu auta osobowego w miejscowości Skrobów-Kolonia (powiat lubartowski).

>>> CZYTAJ TAKŻE: 15-latek wsiadł za kółko i uderzył w drzewo

– Jak wstępnie ustalili mundurowi, 15-latek kierował samochodem marki Mazda, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z policji w Lubartowie.

Chłopak został przewieziony do szpitala w Lublinie. Na szczęście, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 15-latek podróżował sam.

– Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez mundurowych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

O dalszym losie 15-latka zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 16-latek wsiadł za kierownicę Citroena i wylądował w rowie. Dwóch nieletnich w szpitalu

Jeśli nieletni wsiądzie za kierownicę pojazdu i spowoduje jakieś straty – odpowiedzialność cywilną za wszystkie wyrządzone przez niego szkody ponoszą rodzice bądź opiekunowie.

fot. Policja

2 komentarze do “15-latek wybrał się na przejażdżkę samochodem rodziców. Jazdę zakończył na drzewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *