LublinWiadomości

Euro 2024. W Lublinie rusza bezpłatna Strefa Kibica

Już za kilka dni oczy piłkarskiego świata skierują się na Niemcy, gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. Spragnieni piłkarskich wrażeń lubelscy kibice będą mogli oglądać mecze w przygotowanej przez Miasto Strefa Kibica, która zostanie uruchomiona na terenie kompleksu „Playa Marina” nad Zalewem Zemborzyckim.

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024. Gospodarzem 17. edycji najważniejszego turnieju piłkarskiego na starym kontynencie są Niemcy. Mecz otwarcia odbędzie się już w najbliższy piątek, 14 czerwca, o godz. 21:00. Z reprezentacją naszego zachodniego sąsiada zmierzy się drużyna Szkocji.

Wraz z inauguracją turnieju w Lublinie zostanie uruchomiona Strefa Kibica, która będzie funkcjonowała do 17 lipca na terenie „Playa Marina” przy ul. Krężnickiej 6.

– Strefa wyposażona będzie w ekran o wymiarach 7×4 m, 900 miejsc siedzących, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych komfort oglądającym zapewni zadaszenie – zapewnia Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tour de Pologne wraca na Lubelszczyznę. Tym razem pojadą kobiety

Przy ul. Krężnickiej będziemy mogli obejrzeć wszystkie mecze z udziałem reprezentacji Polski. Przypomnijmy grupowymi rywalami Polaków są: Holendrzy, Austriacy oraz aktualni wicemistrzowie świata – Francuzi.

Pierwszy starcie z udziałem biało-czerwonych zobaczymy w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 15:00. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z drużyną z Niderlandów. Kolejny występ naszej reprezentacji obejrzymy w piątek, 21 czerwca, o godz. 18:00. Rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki będzie tym razem Austria. Natomiast cztery dni później – 25 czerwca, biało-czerwonych czeka pojedynek z Francją, z którą ostatnio zmierzyli się w ramach 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Mimo obiecującego początku, reprezentacja Polski uległa wtedy trójkolorowym 1:3.

W miejskiej Strefie Kibica oprócz meczów z udziałem reprezentacji Polski zostaną także pokazane wybrane mecze grupowe innych drużyn, a także wszystkie spotkania fazy pucharowej turnieju. Wstęp do Strefy Kibica jest bezpłatny.

Największy sukces na Mistrzostwach Europy reprezentacja Polski odniosła w 2016 roku. Kadra Adama Nawałki dotarła wówczas do ćwierćfinału. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niebawem.

fot. materiały prasowe – Strefa Kibica 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *