LublinNa sygnaleWiadomości

20-latka leżała w kałuży krwi. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Policjanci uratowali życie 20-latki, która leżała nieprzytomna w kałuży krwi w przejściu podziemnym dworca PKP. Młoda kobieta miała głębokie rany przedramienia. Mundurowi przy pomocy prowizorycznej stazy z długopisu i sznurowadła zatamowali krwotok. 20-latka trafiła do szpitala. Jak się okazało pomoc przyszła w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 czerwca, po południu. Służby ratunkowe zostały powiadomione przez świadków o kobiecie leżącej w kałuży krwi, w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Na szyi miał już zaciśniętą pętlę z paska. W ostatniej chwili uratowali go policjanci

– Na miejsce jako pierwsi dotarli wywiadowcy z komendy miejskiej. Funkcjonariusze szybko sprawdzili czynności życiowe kobiety. Okazało się, że jest nieprzytomna i posiada głębokie rany przedramienia. Policjanci od razu przystąpili do czynności ratunkowych – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

W związku z obfitym krwawieniem, z długopisu i sznurowadła policjanci wykonali prowizoryczną stazę. Dzięki temu udało się zatamować krwotok. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która pojawiła się po kilku minutach, policjanci monitorowali czynności życiowe poszkodowanej.

Jak się okazało rana zagrażała życiu kobiety. Nie doszło do tragedii tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Lublinie uruchomiono telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

– Mundurowi ustalili, że poszkodowaną jest 20-latka – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Nieprzytomna została zabrana do szpitala. Po udzieleniu pomocy młoda kobieta odzyskała przytomność. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej? Masz myśli samobójcze? Nie wstydź się poprosić o pomoc! Zachowując anonimowość można skorzystać z bezpłatnego wsparcia specjalistów:

116 123 Kryzysowy Telefon Zaufania (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00)
800 702 222 Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (całodobowo / 7 dni w tygodniu)
116-111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (całodobowo / 7 dni w tygodniu)
800 120 002 Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Pomocy Rodzinie – Niebieska Linia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *