Na sygnaleWiadomościZ regionu

Pijana obsługiwała klientów. Wcześniej spowodowała kolizję

Nie małych kłopotów narobiła sobie 44-latka, która spowodowała kolizję drogową w Świdniku. Natychmiast po zdarzeniu oddaliła się i pojechała do pracy. Niestety dla niej, w miejscu zatrudnienia gdzie akurat obsługiwała klientów odwiedzili ją policjanci. Okazało się, że kobieta była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Wczoraj, około godziny 13:30, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulicy Klonowej z Aleją Lotników Polskich w Świdniku. Kierująca pojazdem marki Renault, 37-letnia kobieta, została uderzona przez ciemne auto, które nie ustąpiło pierwszeństwa przejazdu na rondzie. Po zderzeniu sprawczyni zdarzenia odjechała z miejsca wypadku.

Dzięki monitoringowi i współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Świdniku, policjanci ustalili pojazd, tablice rejestracyjne oraz dane właściciela. Okazało się, że 44-letnia kobieta, właścicielka samochodu marki Volvo, była w pracy. Policjanci zaskoczyli ją na miejscu, gdy obsługiwała klientów. Badanie alkomatem zakończyło się wynikiem ponad 1,2 promila alkoholu we krwi.

Kobieta przyznała się do kierowania pojazdem w momencie kolizji. Za spowodowanie wypadku drogowego 44-latka została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych oraz otrzymała 10 punktów karnych. Ponadto, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie świadczenia pieniężne. Z kolei podejmowanie czynności zawodowych po spożyciu alkoholu jest zagrożone karą aresztu lub grzywny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *