Sport

Ciąg dalszy rewolucji kadrowej w LUK Lublin

Trwają przetasowania kadrowe w LUK Lublin. Pożegnanie kolejnego zawodnika przynosi spore zmiany w dziesiątym zespole ubiegłorocznego sezonu PlusLigi. Tym razem klub ogłosił odejście Nicolasa Szerszenia. Natomiast rozgrywający Marcin Komenda, powołany przez Nikolę Grbicia do szerokiej kadry narodowej, pozostaje w drużynie.

Wcześniej klub poinformował o rozstaniu z kapitanem drużyny, Wojciechem Włodarczykiem. Teraz dołącza do niego Szerszeń, były reprezentant Francji posiadający także polskie obywatelstwo. Decyzja o poszukiwaniu nowych wyzwań jest dowodem na zmieniające się priorytety zawodnika.

Warto jednak podkreślić, że nie wszystko jest stracone dla lubelskiego zespołu. LUK Lublin w dalszym ciągu może liczyć na usługi rozgrywającego Marcina Komendy, który został powołany przez selekcjonera narodowej reprezentacji, Nikolę Grbicia, do szerokiej kadry na sezon 2023. Oprócz niego, w nadchodzących rozgrywkach barw lubelskiego klubu nadal będą bronić środkowy Jan Nowakowski oraz przyjmujący Jakub Wachnik.

Wraz z odejściem Wojciecha Włodarczyka, klub żegna się także z dwoma libero – Amerykaninem Dustinem Wattenem i Szymonem Gregorowiczem, a także z atakującym Szymonem Romaćem, przyjmującym Mateuszem Jóźwikiem oraz środkowym Konradem Stajerem.

Lubelska drużyna stoi przed nowymi wyzwaniami, zarówno pod względem rekonstrukcji kadry, jak i budowania silnej drużyny na przyszły sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *