LublinNa sygnaleWiadomości

Rozprowadzali narkotyki przez… paczkomaty. Dwaj bracia z zarzutami

Dwaj bracia, 30 i 36-latek, zostali zatrzymani przez policję w związku posiadaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. Mężczyźni do prowadzenia nielegalnej działalności wykorzystywali paczkomaty, za pośrednictwem których wysyłali narkotyki do odbiorców. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Na trop nielegalnego procederu wpadli kryminalni z Grudziądza i Lublina. Funkcjonariusze ustalili, że w kilku paczkomatach na terenie Grudziądza i powiatu grudziądzkiego znajdują się paczki z narkotykami.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Breaking Bad” na Podlasiu. Lubelscy kryminalni zabezpieczyli ponad 200 kg narkotyków!

Przesyłki, zawierające nielegalne substancje, zostały wcześniej przewiezione przez kurierów do sortowni. Tam zabezpieczyli je policjanci.

Następnie kryminalni udali się do miejsc zamieszkania dwóch braci, 30-latka i 36-latka, podejrzanych o prowadzenie nielegalnego biznesu. Obaj zostali zatrzymani na terenie powiatów grudziądzkiego i chełmińskiego.

– W paczkach oraz miejscach zamieszkania podejrzanych zabezpieczono blisko 450 gramów zbrylonej substancji krystalicznej, 3 kilogramy suszu roślinnego oraz 5 tabletek MDMA. Wstępne testy wykazały, że wszystkie zabezpieczone substancje to narkotyki. Wkrótce substancje te będą poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych gotówkę w kwocie 27,8 tys. złotych oraz 2 tys. dolarów i dwie sztuki broni – poinformował aspirant Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy policji w Grudziądzu.

Rozprowadzali narkotyki przez paczkomaty. Dwaj bracia z zarzutami
fot. Policja | Dwaj bracia rozprowadzali narkotyki przez paczkomaty.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 12 lat więzienia.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poczęstował koleżankę narkotykami. 18-latka w ciężkim stanie trafiła do szpitala

Dodatkowo młodszy z braci usłyszał zarzut posiadania broni bez zezwolenia, co z kolei zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 30 i 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Rozprowadzali narkotyki przez paczkomaty. Dwaj bracia z zarzutami
fot. Policja

 

2 komentarze do “Rozprowadzali narkotyki przez… paczkomaty. Dwaj bracia z zarzutami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *