LublinWiadomości

Rozlicz PIT w Lublinie i wygraj samochód. Rusza miejska loteria!

Samochód hybrydowy i piętnaście nagród pieniężnych o wartości od 1 tys. do 2 tys. zł czekają na zwycięzców tegorocznej edycji miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. Udział w loterii można zgłosić do 1 czerwca. Warunkiem jest wskazanie Lublina w swoim zeznaniu podatkowym, jako miejsca zamieszkania.

– W tym roku ponownie zachęcamy wszystkich do udziału w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. To szansa na wygranie cennych nagród, ale i konkretne wsparcie finansowe dla miasta. Dzięki temu, wypracowane przez nas dochody, wracają do Lublina i trafiają do naszych szkół i przedszkoli, finansują poprawę miejskiej infrastruktury, w tym dróg i chodników czy utrzymanie zieleni. Rozliczając podatki w naszym mieście, mamy realny wpływ na jego rozwój – mówi Krzysztof Żuk, Prezydenta Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ul. Turystyczna pójdzie do przebudowy. Najpierw musi powstać projekt

Wpływy z tytułu udziału w PIT stanowią największe źródło dochodów w budżecie miasta, w ubiegłym roku było to blisko 500 mln zł. Statystycznie od jednej osoby płacącej podatek PIT w Lublinie, do kasy miasta wpływa średnio około 2,5 tys. zł.

Łączna pula nagród w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” przekracza 123 tys. zł. Nagroda główna o wartości ponad 103 tys. zł to samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid o wartości jednostkowej 93 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną na pokrycie podatku dochodowego od wygranej. Nagrody I stopnia to 5 nagród pieniężnych o wartości jednostkowej 2 tys. zł. Nagrody II stopnia to natomiast 10 nagród pieniężnych o wartości jednostkowej 1 tys. zł.

Udział w loterii mogą wziąć osoby pełnoletnie, które w 2024 roku złożyły deklarację podatkową za 2023 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie i wskazały Lublin, jako miejsce zamieszkania.

Aby zgłosić się do loterii należy:

– wypełnić formularz online na stronie internetowej lublin.eu/PIT lub udać się do jednego z Punktów Obsługi Loterii i na miejscu wypełnić dostępny tam kupon (formularz papierowy)

– wrzucić go do specjalnej urny

Punkty obsługi Loterii znajdują się we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wolska 11), w Wydziale Komunikacji (ul. Czechowska 19a), biurowcu przy ul. Spokojnej 2 i Ratuszu (pl. Łokietka 1).

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dworzec Lublin z dodatkowym dofinansowaniem

Zwycięzców miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” poznamy 20 czerwca w obecności powołanej Komisji Nadzoru.

fot. Miasto Lublin | Ratusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *