LubelskiePogodaWiadomości

Ostrzeżenie przed burzami i gradem dla Lubelszczyzny. Trzeba uważać także na upały

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. W czwartek, mieszkańcy 17 powiatów muszą przygotować się na burze z gradem.

Lubelszczyzna w czwartek, 17 sierpnia, będzie musiała zmierzyć się z kapryśną aurą. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i gradem, które obowiązuje w godzinach od 15:00 do 23:00. Prognozowane zjawiska mogą być intensywne.

Mieszkańcy mogą spodziewać się silnych opadów deszczu, w niektórych miejscach sięgających od 20 mm do 30 mm. Wiatr też może być groźny, z porywami dochodzącymi do 70 km/h. Co więcej, nie wykluczone jest wystąpienie gradu.

Warto podkreślić, że synoptycy szacują prawdopodobieństwo wystąpienia burz, aż na 80%.

Na liście powiatów objętych alertem znalazły się miasta na prawach powiatu: Lublin, Biała Podlaska, Chełm, Zamość, oraz powiaty: lubelski, bialski, chełmski, zamojski, lubartowski, łęczyński, świdnicki, parczewski, włodawski, krasnostawski, biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jak odpowiednio zadbać o zwierzęta w czasie upałów?

Ale to nie jedyny powód do troski. Do godziny 18:00 na terenie całego regionu w dalszym ciągu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Warto więc zachować ostrożność, unikać długiego przebywania na słońcu i dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *