Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Domowy oprawca zatrzymany. 72-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną

W ubiegłym tygodniu bialska Policja przeprowadziła interwencję w sprawie agresywnego zachowania 72-latka. Mężczyzna  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Domowy oprawca od dłuższego czasu znęcał się nad swoja rodziną. Będąc pod wpływem alkoholu wyzywał, bił po twarzy, rzucał przedmiotami, wyganiał z domu i groził pozbawieniem życia, a ostatnio kopnął ciężarną córkę w brzuch.

Do szczególnie dramatycznej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci bialskiej komendy zostali wezwani na interwencję w jednym z domów na terenie powiatu. Na miejscu natrafili na 72-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, wyzywając i maltretując swoją ciężarną córkę. W pewnym momencie kopną nawet ciężarną kobietę w brzuch.

Z relacji poszkodowanej oraz innych członków rodziny wynikało, że od kilku lat mężczyzna systematycznie stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich bliskich. Jednak dopiero teraz pokrzywdzona, w obawie o zdrowie i życie swoje i nienarodzonego dziecka, zdecydowała się zgłosić sprawę na policję.

Mundurowi niezwłocznie zainterweniowali. Domowy oprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów znęcania się nad rodziną.

W odpowiedzi na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej podjął decyzję o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania. Dalsze losy 72-latka zostaną rozstrzygnięte przez sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

3 komentarze do “Domowy oprawca zatrzymany. 72-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad rodziną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *