Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Wypadek białoruskiego autokaru. 11 pasażerów trafiło do szpitala

Wczesnym rankiem w środę, na drodze serwisowej w Terespolu doszło do poważnego wypadku z udziałem białoruskiego autokaru. Pojazd, który jechał z Białorusi do lotniska w Warszawie, przewrócił się na bok. Wewnątrz znajdowało się 49 pasażerów.

Według relacji komisarza Barbary Salczyńskiej-Pyrchli, rzeczniczki bialskiej policji, w chwili wypadku pojazd jechał od granicy i na zakręcie zjechał do rowu. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 6 rano.

Po zdarzeniu natychmiast wezwano służby ratunkowe, które rozpoczęły akcję pomocy poszkodowanym. Rzeczniczka bialskiej policji poinformowała, że 11 osób, w tym dwoje dzieci, zostało przewiezionych do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.

Test na obecność alkoholu w organizmie wykazał, że 30-letni kierowca białoruskiego autokaru w momencie zdarzenia był trzeźwy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany kierowca Skody zderzył się z ciągnikiem na krajowej 17-tce

Policjanci prowadzą obecnie śledztwo w celu ustalenia przyczyn wypadku. Ruch pojazdów w pobliżu miejsca zdarzenia odbywa się bez większych utrudnień.

W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Miasta w Terespolu podjął działania w celu zapewnienia tymczasowego pobytu pasażerom, aż do momentu podstawienia nowego, sprawnego autokaru.

fot. Policja

2 komentarze do “Wypadek białoruskiego autokaru. 11 pasażerów trafiło do szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *