BiłgorajNa sygnaleWiadomościZ regionu

Zderzenie nietrzeźwego rowerzysty z Renault

W okolicach miejscowości Zawadka (powiat biłgorajski) doszło do wypadku, w którym brał udział rowerzysta i samochód marki Renault. Po zderzeniu, 45-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 

Wypadek miał miejsce wczoraj po godzinie 21:00, kilka kilometrów za miejscowością Zawadka, w gminie Księżpol. Według wstępnych ustaleń policji, 71-letni mieszkaniec gminy Łukowa, kierujący samochodem Renault, potrącił jadącego z naprzeciwka rowerzystę. Do zdarzenia doszło w trakcie manewru wyprzedzania przez kierowcę innego pojazdu.

45-letni cyklista z gminy Tarnogród został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Wstępne ustalenia wykazały, że rower mężczyzny nie posiadał wymaganego oświetlenia. Dodatkowo, badanie wykazało, że rowerzysta był pijany. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu, w przeciwieństwie do kierowcy samochodu, który był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady, dokonali oględzin obu pojazdów oraz ustalali świadków zdarzenia.

Aktualnie trwa wyjaśnianie szczegółów wypadku. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy powinni zwracać uwagę na rowerzystów, a cykliści powinni być szczególnie ostrożni i przestrzegać przepisów. – mówi aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Zderzenie nietrzeźwego rowerzysty z Renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *