LublinNa sygnaleWiadomości

Kłótnia o dziewczynę zakończyła się dla 40-latka tymczasowym aresztem

40- latek z Lublina najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Kłótnia o dziewczynę wybuchła pomiędzy krewkim 40-latkiem i jego znajomym gdy spożywali wspólnie alkohol. Sprawca szybko przeszedł do rękoczynów. Sięgnął po nóż i zaatakował nim swojego kompana. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń, a agresor został szybko zatrzymany przez kryminalnych. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Lublinie. Pierwsze informacje przekazane policji sugerowały, że podczas spotkania towarzyskiego doszło do awantury między dwoma mężczyznami, spowodowanej nieporozumieniami związanymi z dziewczyną. 40-latek zaatakował 25-latka nożem, którym kilkukrotnie lekko ranił pokrzywdzonego. Dodatkowo groził mu śmiercią i domagał się pieniędzy w zamian za skradziony wcześniej telefon. Na szczęście obrażenia odniesione przez pokrzywdzonego nie były poważne.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z 3. komisariatu wraz z kryminalnymi z komendy miejskiej natychmiast podjęli działania w celu zatrzymania agresora. Wspólnie wtargnęli do wskazanego mieszkania i schwytali 40-latka. Mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi, a po przeprowadzeniu niezbędnych procedur usłyszał zarzuty. Odpowie m.in. za groźby karalne, uszkodzenie ciała, próbę wywierania wpływu na pokrzywdzonego oraz żądanie pieniędzy w zamian za skradziony telefon.

W środę 40-latek został doprowadzony do sądu na wniosek policji i prokuratora. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *