Na sygnaleTomaszów LubelskiWiadomościZ regionu

Kierowca autokaru pod wpływem alkoholu chciał wieźć dzieci na wycieczkę

Dziś rano, tuż przed godziną 6:00, na placu szkolnym w Telatynie doszło do kontroli autokaru, który miał przewieźć dzieci na wycieczkę. Funkcjonariusze z posterunku policji w Łaszczowie przeprowadzili kontrolę na zgłoszenie organizatora. 46-letni kierowca autokaru chciał wieźć dzieci mimo, iż był po spożyciu alkoholu.

Policjanci poddali badaniu zarówno stan techniczny autokaru marki Mercedes, jak i trzeźwość kierowcy. W wyniku kontroli stwierdzono, że 46-latek, mieszkaniec gminy Bełżec, miał 0,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natychmiast zatrzymano mu prawo jazdy. Kierowcę autokaru czeka teraz odpowiedzialność karna za jazdę po spożyciu alkoholu.

Na szczęście firma przewozowa, szybko zareagowała i skierowała na miejsce innego kierowcę. Dzieci bezpiecznie pojechały na zaplanowaną wycieczkę, choć z lekkim opóźnieniem.

Policja zachęca do wykonywania kontroli autokarów wycieczek, które przeprowadzają specjalnie do tego przeszkoleni policjanci . Przed wyjazdem wycieczki można umówić się na taką kontrolę telefonicznie. Mundurowi sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierującego.

W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, organizator wycieczki ma obowiązek zapewnić autokar zastępczy lub innego kierowcę, aby podróż mogła odbyć się w pełni bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *