LublinWiadomości

Bieg „Chęć na Pięć”: Kilkaset osób pobiegnie ulicami Lublina

W niedzielę, 18 czerwca, w Lublinie odbędzie się bieg „Chęć na Pięć”. Organizatorzy spodziewają się udziału kilkuset biegaczy, którzy wyruszą na ulice miasta. Przewidywana liczba uczestników gotowych do pokonania trasy wyniesie około 400 osób.

Start biegu zaplanowano na ulicy Radziszewskiego, na wysokości placu Marii Curie-Skłodowskiej. Stamtąd uczestnicy ruszą dalej, przemierzając kolejno ulice: Akademicką, Marii Curie-Skłodowskiej, Lipową, Narutowicza, Głęboką, Pagi, Spadochroniarzy, Aleje Racławickie, Sowińskiego, Radziszewskiego, a następnie dotrą do mety, która znajduje się na placu Marii Curie-Skłodowskiej.

Ulica Radziszewskiego zostanie zamknięta na około 15 minut przed rozpoczęciem biegu, czyli około godziny 9:45. Z uwagi na tę biegową imprezę, należy spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu.

– Bezpieczeństwo ruchu drogowego zapewnią służby policyjne przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Lublin. Na całej trasie biegu zostaną zabezpieczone wszystkie kolizyjne strumienie ruchu pojazdów i pieszych, w stosunku do kierunku biegu uczestników imprezy. Ulice zostaną dopuszczone do ruchu niezwłocznie po zakończeniu biegu – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Bieg „Chęć na Pięć” odbędzie się w godzinach 10:00-10:45. Inicjatywa stanowi nie tylko okazję do zdrowej rywalizacji, ale także promuje aktywny trybu życia.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *