Janów LubelskiNa sygnaleWiadomościZ regionu

Chciała inwestować w kryptowaluty. Straciła ponad 27 tysięcy złotych

26-letnia mieszkanka powiatu janowskiego padła ofiarą oszusta internetowego. Kobieta chciała inwestować w kryptowaluty. W efekcie straciła ponad 27 tysięcy złotych.

Wczoraj 26-letnia mieszkanka powiatu zgłosiła się do janowskiej komendy, informując, że padła ofiarą oszustwa internetowego związanego z obrotem kryptowalutą. W wyniku działania oszustów, kobieta straciła ponad 27 tysięcy złotych.

Sprawcy kontaktowali się z nią poprzez wiadomości, przesyłając różne linki, które miały umożliwić jej zalogowanie się na giełdę kryptowalut. Mężczyzna instruował ją, jak operować na giełdzie w celu osiągnięcia zysków. Naiwnie wierząc w obietnice łatwego zarobku, kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami oszustów, systematycznie przekazując sugerowane kwoty na wskazane konta. Pod wpływem zapewnień o ciągłym wzroście akcji, kobieta wzięła nawet pożyczkę, aby móc dalej inwestować w kryptowaluty. Dopiero w momencie, gdy kontakt z „brokerami” nagle się urwał, uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustwa.

Policjanci z Janowa Lubelskiego prowadzą obecnie dochodzenie, aby wyjaśnić szczegółowe okoliczności sprawy oraz ustalić tożsamość oszustów. W związku z tym incydentem, policja po raz kolejny apeluje o zachowanie ostrożności podczas przeprowadzania transakcji finansowych, zwłaszcza w przypadku inwestycji w kryptowaluty.

Przede wszystkim zaleca się nieinstalowanie na urządzeniach aplikacji ani oprogramowania, które umożliwia zdalną obsługę. Przed podjęciem jakichkolwiek działań finansowych, zawsze należy upewnić się, czy rozmówca jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *