sobota, 27 czerwca, 2026
LubartówNa sygnaleZ regionu

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Sprawca był po użyciu alkoholu

Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Lubartowa. Osobowa Honda zderzyła się z samochodem ciężarowym. Jak się okazało, sprawca znajdował się po użyciu alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 22 maja, po godzinie 15:30 na obwodnicy Lubartowa.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący Hondą 56-latek, jadąc od strony miejscowości Nowodwór w kierunku drogi krajowej numer 19, na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce marki Volvo, którą kierował 41-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wjechał w dom na podwójnym gazie. Miał blisko 2 promile

– Jak okazało się w trakcie badania stanu trzeźwości, 56-letni sprawca zdarzenia miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – przekazała sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z policji w Lubartowie.

56-latek stanie wkrótce przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu albo grzywny nawet do 30 tys. złotych. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *