LubelskieLublinWiadomości

Biblioteki w Lublinie i regionie spełniają walentynkowe marzenia książkar i książkarzy

Może i poziom czytelnictwa w Polsce spada – ale kto się raz w książkach zakochał, ten z tej miłości nie zrezygnuje. Biblioteki to lubią, więc przygotowały dla książkar i książkarzy długą listę walentynkowych niespodzianek.

W Biotece przy Al. Racławickich 22 odbędzie się walentynkowy turniej gier planszowych, a w oknie biblioteki zagości tematyczna wystawa. Filia nr 9 przy ul. Krańcowej 106 zaplanowała walentynkową loterię, a pracownicy filii nr 22 (Herberta 14) rozdawać będą czytelnikom serduszka z cytatami z Szekspira.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Walentynki w liczbach. Na Lubelszczyźnie najwięcej małżeństw zawieranych jest w Lublinie i powiecie ryckim

W Biblio przy ul. Szaserów 13 będzie można poczuć się jak w kinie: w ramach „Czasu dla seniora” biblioteka pokaże film o życiu i twórczości Gustava Klimta, autora kojarzącego się z dzisiejszym świętem obrazu „Pocałunek”; wstęp na projekcję jest bezpłatny. Zajęcia dla seniorów odbędą się również w filii nr 34 (Judyma 2a) – ich uczestnicy będą wykonywać kartkę walentynkową w stylu retro.

Randkę z książką proponują swoim czytelnikom – nie tylko singlom – następujące biblioteki: filia nr 25 przy ul. Sympatycznej 16, Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie oraz filia nr 37 (Bazylianówka 85). Osoby, które odwiedzą dzisiaj ostatnią z wymienionych placówek będą również mogły wyrazić swoją miłość do literatury i zrobić sobie zdjęcie na specjalnej walentynkowej ściance.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Targi Książki i Mediów VIVELO we wrześniu w Lublinie

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie postanowiła natomiast podejść do tematów okołomiłosnych z nieco innej strony i od poniedziałku 12 lutego do piątku 16 lutego świętuje Love Data Week. Międzynarodowy Tydzień Miłości do Danych to zapoczątkowana w 2016 r. w USA inicjatywa, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej znaczenia danych badawczych, ich sprawiedliwego i inkluzywnego charakteru. Obchody Love Week Data na UP koncentrują się na organizacji konsultacji i webinariów przeznaczonych dla pracowników akademickich, doktorantów oraz studentów. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego.

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *