LubelskieNa sygnaleWiadomości

Kierował pod wpływem narkotyków, zabił dwie osoby. Przez ponad rok unikał więzienia

Poszukiwany listem gończym 25-latek został zatrzymany przez policję. Mężczyzna, który od ponad roku unikał spotkania z wymiarem sprawiedliwości, został skazany na 8 lat więzienia za spowodowanie wypadku pod wpływem narkotyków, w którym zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w 2019 roku na drodze ekspresowej S-8 w powiecie piotrkowskim (woj. łódzkie). Mieszkaniec powiatu parczewskiego będąc pod wpływem narkotyków spowodował wypadek drogowy, w którym śmierć poniosły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 33-letni Rumun poszukiwany ENA i czerwoną notą Interpolu wpadł w Lublinie

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał 25-letniego dzisiaj sprawcę, na karę 8 lat pozbawienia wolności. Ten jednak nie stawił się do zakładu karnego.

– Wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz opolskich i parczewskich policjantów doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym 25-latka. Mężczyzna ponad rok ukrywał się przed organami ścigania – przekazała aspirant Katarzyna Bigos z lubelskiej policji.

25-latek został zatrzymany w czwartek, 29 lutego, na terenie powiatu opolskiego przez patrol drogówki.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szła z dzieckiem do przychodni, w międzyczasie zatrzymała poszukiwanego recydywistę

Trafił już do więzienia, gdzie będzie odsiadywał karę 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *