LubelskieWiadomościZ regionu

Kolejny transport pomocy humanitarnej powędrował na Ukrainę

W piątek we Lwowie odbyło się spotkanie władz Województwa Lubelskiego z przedstawicielami dwóch partnerskich obwodów na Ukrainie, a dzisiaj został przekazany kolejny transport pomocy humanitarnej.

W piątek, 14 lipca, marszałek Jarosław Stawiarski i wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski spotkali się we Lwowie z Maksymem Kozyckim, szefem Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, oraz Artemem Lysogorem, Przewodniczącym Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Na miejscu, dla mieszkańców Obwodu Ługańskiego, została przekazana karetka pogotowia oraz pomoc w postaci m.in. agregatów prądotwórczych, środków czystości oraz środków higieny osobistej. Był to pierwszy transport pomocy humanitarnej dla partnerskiego Obwodu Ługańskiego.

Podczas spotkania we Lwowie Województwo Lubelskie przedstawiło strategię odbudowy i rozwoju Obwodu Ługańskiego po zakończeniu działań wojennych. Przedstawiciele Samorządu Województwa Lubelskiego i Obwodu Ługańskiego podpisali także porozumienie w sprawie wykonywania umowy o współpracy gospodarczej, handlowej, naukowo-technicznej i kulturalnej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ośrodek Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego z wielomilionowym wsparciem

Natomiast dzisiaj przekazane zostały przybory szpitalne, które trafią do Zakarpackiego Szpitala Klinicznego im. Andrija Nowaka w Użhorodzie. Wśród darów znajduje się m.in. tysiąc przyrządów do przetaczania płynów, 20 tysięcy strzykawek i tyle samo igieł oraz 600 opakowań rękawic.

W wydarzeniu wzięli udział wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, były konsul Ukrainy Iwan Hrycak oraz dyrektor szpitala w Użhorodzie Jurij Jacyna.

42 transport pomocy humanitarnej
fot. materiały prasowe

 

42 transport pomocy humanitarnej na Ukrainę
fot. materiały prasowe
42 transport pomocy humanitarnej
fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Kolejny transport pomocy humanitarnej powędrował na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *