Janów LubelskiNa sygnaleWiadomościZ regionu

Chciał sprzedać termostat. Stracił ponad 9 tysięcy złotych

39-letni mieszkaniec powiatu janowskiego stracił ponad 9 tysięcy złotych. Podczas internetowej transakcji sprzedaży termostatu do samochodu, mężczyzna klikną w przesłany przez „kupującego” link…

39-latek z powiatu janowskiego, zgłosił się wczoraj na policję z informacją, że został oszukany podczas transakcji internetowej. Mężczyzna chciał sprzedać termostat do auta.

Dosyć szybko odezwała się osoba potencjalnie zainteresowana zakupem. 39-latek przekazał jej swój adres mailowy, na który później przyszła wiadomość z potwierdzeniem zakupu. Mężczyzna była przekonany, że wiadomość którą otrzymał była wysłana z internetowej platformy handlowej na której umieścił ogłoszenie.

Gdy kliknął w link, został przekierowany na stronę swojego banku. Zanim się zorientował z jego konta zostały wysłane dwa przelewy na łączną kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Chciał wynająć apartament nad morzem. Został oszukany

– Pamiętajmy, że oszuści są bardzo dobrze przygotowani. Przekazywane przez nich linki często prowadzą do łudząco podobnej strony bankowości internetowej lub platform handlowych. Dlatego za każdym razem powinniśmy dokładnie weryfikować strony internetowe, z których korzystamy. Nie podawajmy loginów i haseł do swojej bankowości elektronicznej – aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej policji.

Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Jeden komentarz do “Chciał sprzedać termostat. Stracił ponad 9 tysięcy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *