PuławyWiadomości

Akcja Prędkość w powiecie puławskim. Wzmożone kontrole na drogach

Rusza Akcja Prędkość. W środę 14 czerwca Policja przeprowadzi wzmożone kontrole na drogach powiatu puławskiego. Policjanci będą monitorować prędkość przy użyciu mierników prędkości i wideorejetratorów, w tym również dronów.

Celem prowadzonej akcji jest podniesienie świadomości i odpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu drogowego w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Policjanci skupią się przede wszystkim na eliminowaniu wykroczeń, które są przyczyną wypadków drogowych, zwłaszcza związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Przeprowadzane będą również kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami oraz ich stanu psychofizycznego.

Funkcjonariusze Policji otrzymali wsparcie od Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz patrolu ruchu drogowego z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie, który wesprze działania puławskich policjantów policyjnym dronem. Umożliwi to monitorowanie ruchu drogowego z powietrza, pozwalając na skuteczniejsze wykrywanie nieprawidłowości i wykroczeń.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców samochodów i motocyklistów, dla których przekraczanie dozwolonej prędkości jest szczególnie niebezpieczne. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych, które często skutkują ofiarami śmiertelnymi. Kierowcy lekceważący przepisy drogowe muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę, zwłaszcza w obecności innych uczestników ruchu, takich jak rowerzyści, motocykliści, hulajnogi i inne urządzenia wspomagające ruch. Akcja Prędkość potrwa do późnych godzin nocnych.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *