LublinMuzykaWiadomości

Marek Makuch nie żyje. Były basista Bajmu miał 69 lat

Nie żyje Marek Makuch, były basista zespołu Bajm. Artysta zmarł 12 czerwca 2023 roku po długiej chorobie. – Z przykrością i ogromnym żalem informujemy, że odszedł Marek Makuch – muzyk, aktor, nietuzinkowy człowiek, nasz przyjaciel – taką informację opublikował na swojej stronie internetowej Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, z którym muzyk w ostatnim czasie współpracował.

– Nie ma już Jarka Kozidraka a dziś w rocznice jego śmierci odszedł kolejny członek Marek Makuch git.bas . Myśle ze jeszcze zagramy tam kiedyś na górze 🙏😔R.I.P. – z kolei taki wpis opublikował na swoim profilu na facebook’u inny były członek Bajmu Bogdan Tchórzewski.

Marek Makuch był basistą Bajmu w latach 1980-1985. Wspólnie z zespołem nagrał dwie pierwsze płyty – „Bajm” (1983) i „Martwa woda” (1985). Jego muzykalność i wkład w tworzenie charakterystycznego brzmienia Bajmu zapadły w pamięci fanów na zawsze.

Po odejściu z Bajmu, Marek Makuch kontynuował swoją muzyczną karierę i występował w grupie Old Klezmer Trio, która specjalizowała się w coverach muzyki klezmerskiej. Jego pasja do muzyki była niezwykle widoczna przez całe życie.

Warto wspomnieć, że Marek Makuch działał aktywnie w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, przyczyniając się do rozwoju lokalnej kultury i młodych talentów.

Ostatnie pożegnanie zmarłego artysty odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca 2023 o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Puławach.

 

Jeden komentarz do “Marek Makuch nie żyje. Były basista Bajmu miał 69 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *