SiatkówkaSport

Jakub Nowosielski nowym rozgrywającym w LUK Lublin

Nowy nabytek LUK Lublin, rozgrywający Jakub Nowosielski, wnosi do zespołu doskonałe warunki fizyczne i bogate doświadczenie.

LUK Lublin zyskał wzmocnienie w postaci nowego rozgrywającego Jakuba Nowosielskiego na sezon 2023/2024. Transfer ten stanowi kolejny krok w budowie silnej drużyny na nadchodzące rozgrywki.

Jakub Nowosielski zadebiutował w Plus Lidze trzy lata temu reprezentując wówczas barwy GKS-u Katowice. W przeszłości występował również w klubach z Częstochowy, Ostrołęki, Tychów, Krakowa i Wrocławia. Nowosielski to praworęczny siatkarz, który wyróżnia się imponującymi parametrami fizycznymi. Posiada 193 cm wzrostu i waży 87 kg, co w połączeniu z jego umiejętnościami daje mu znakomite możliwości na boisku. Jego zasięg w ataku wynosi 330 cm, a w bloku 315 cm. W poprzednim sezonie wystąpił w 22 meczach, grając łącznie 43 sety.

Prezes klubu, Krzysztof Skubiszewski, wyraził pełne zaufanie wobec Nowosielskiego, podkreślając, że zawodnik ten wniesie nową energię i ożywi drużynę na parkiecie. Jego umiejętności gwarantują wysoki poziom rywalizacji na pozycji rozgrywającego.

Nowosielski jest trzecim potwierdzonym transferem LUK Lublin przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej klub ogłosił pozyskanie Brazylijczyka Thalesa Hossa oraz Maksyma Kędzierskiego, którzy występują na pozycji libero.

Oprócz tego, w drużynie pozostaje pięciu siatkarzy znanych z poprzedniego sezonu, w tym środkowi Damian Hudzik i Jan Nowakowski, rozgrywający Marcin Komenda, przyjmujący Jakub Wachnik oraz atakujący Mateusz Malinowski. LUK Lublin jest pełen determinacji, by osiągnąć sukcesy w nadchodzących rozgrywkach i zapewnić kibicom wspaniałe emocje na parkiecie.

fot. LUK Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *