LublinWiadomości

Miasto zaprasza na darmowe zajęcia sportowe w lubelskich dzielnicach

Lublin zaprasza mieszkańców do letniej aktywności na świeżym powietrzu w ramach akcji „Aktywne lato w dzielnicach”. Inicjatywa jest efektem współpracy Miasta z Radami Dzielnic, które pomogły ustalić formy aktywnego wypoczynku. Darmowe zajęcia sportowe potrwają do końca sierpnia.

I tak, w każdy poniedziałek o godz. 18:00 mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zajęciach fitnessu i gimnastyki w wąwozie Kalinowszczyzna (od ul. Wołyńskiej).

Z kolei, dla najmłodszych mieszkańców Głuska przy Szkole Podstawowej nr 47, również w poniedziałki o godz. 18:00 – zaplanowano zajęcia sportowe dla dzieci.

We wtorki o godz. 18.00 mieszkańcy Konstantynowa mogą skorzystać z zajęć fitnessu i gimnastyki na boisku przy Szkole Podstawowej nr 57, natomiast mieszkańcy Wrotkowa będą mieli możliwość poćwiczyć na boisku przy Szkole Podstawowej nr 30.

Na mieszkańców Czubów Południowych czekają w tym czasie zajęcia ze stretchingiem przy altanie w wąwozie im. Jana Pawła II.

Zajęcia sportowe z fitnessu i gimnastyki będą również dostępne dla mieszkańców Czechowa Południowego, w tym wypadku w środy o godz. 18:00 na boisku przy ul. Kameralnej.

Natomiast w każdy czwartek Ratusz zaprasza do udziału w zajęciach fitnessu na terenach zielonych przy ul. Zygmunta Augusta 24 w dzielnicy Felin.

Z kolei mieszkańcy Sławinka mogą wziąć udział w treningu ogólnorozwojowym w pobliżu altany przy ul. Baśniowej w każdy piątek o godz. 19.00.

Nie trzeba się zapisywać, aby uczestniczyć w zajęciach. Szczegółowe informacje można znaleźć na profilu Facebook „aktywnylublin&aktywnepokolenie”.

Dodatkowo, przez całe wakacje mieszkańcy mają możliwość uczestnictwa w zajęciach w ramach projektu Aktywny Lublin, realizowanego z Budżetu Obywatelskiego. Zapisy i informacje dostępne są na stronie aktywnylublin.eu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zapobieganie zagrożeniom łączy pokolenia w Lublinie. Trwa projekt „Razem Bezpieczniej”

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, podkreśla znaczenie współpracy z Radami Dzielnic – Przygotowując tegoroczną edycję akcji, po raz kolejny zaprosiliśmy do współpracy Rady Dzielnic. Duże zainteresowanie z ich strony było dla nas wyraźnym sygnałem, że mieszkańcy i mieszkanki Lublina polubili wakacyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne i czekają na ich wznowienie. Dzięki wspólnym rozmowom przygotowaliśmy dostępną dla wszystkich, zróżnicowaną ofertę umożliwiającą rekreację w pobliżu miejsca zamieszkania.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *