LubelskieWiadomości

Powstanie regionalna baza danych na temat procesów migracyjnych

Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski oraz przedstawiciele Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji oraz Stowarzyszenia Homo Faber podpisali deklarację o współpracy w celu powołania Platformy Danych Migracyjnych dla Lublina i Lubelszczyzny. Platforma służyć ma przede wszystkim gromadzeniu, analizowaniu i monitorowaniu informacji dotyczących zachodzących w regionie procesów migracyjnych.

Platforma ma być inicjatywą otwartą dla wszystkich podmiotów zainteresowanych udostępnianiem i wymianą danych na temat migracji i migrantów w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Zebrane w jej ramach informacje mają stać się podstawą dla podejmowania decyzji i działań zakresie lokalnej i regionalnej polityki migracyjnej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dwa lata po wybuchu wojny zainteresowanie Polaków pomocą dla Ukraińców jest dużo mniejsze. Potrzeby się zmieniły, ale wciąż są poważne

Platforma Danych Migracyjnych dla Lublina i Lubelszczyzny funkcjonować będzie w ramach MigLab – centrum analiz migracyjnych działającego w Instytucie Socjologii UMCS. Kierownikiem jednostki jest dr Karolina Podgórska.

Ceremonia podpisania deklaracji współpracy była elementem zorganizowanego przez Instytut Socjologii UMCS i zespół MigLab seminiarium pt. „Dwa lata pomagania i co dalej? Architektura i potencjał działań pomocowych wobec osób uciekających z Ukrainy w obliczu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Perspektywa Lublina i województwa lubelskiego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *