LubelskiePolecane

Protest rolników (1 marca): Blokada centrum dystrybucyjnego Biedronki w Lubartowie. Utrudnienia pojawią się też na drogach

W piątek, 1 marca, strajkujący kontynuują blokadę centrum dystrybucyjne Biedronki w Lubartowie. Utrudnienia pojawią się również na drogach woj. lubelskiego i przejściach granicznych z Ukrainą.

Strajkujący rolnicy nie ustępują. W piątek, 1 marca, protestujący kontynuują rozpoczętą wczoraj blokadę centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins przy ul. Gazowej w Lubartowie. Jest to jeden z największych magazynów tej firmy w Polsce – obsługuje ok. 160 sklepów Biedronka w regionie. Rolnicy pozwalają wjeżdżać i wyjeżdżać tylko pustym samochodom. Jednak, jak informują protestujący, żeby uniknąć dużych strat żywności szybko psującej się, zgodzili się co jakiś czas przepuszczać samochody z towarem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Policja zatrzymała ukraińskich dziennikarzy. Interweniował ambasador

W piątek kontynuowane będą blokady dróg w woj. lubelskim. Utrudnień w ruchu możemy spodziewać się w pobliżu przejść granicznych z Ukrainą oraz w Piaskach (powiat świdnicki).

W drugim przypadku, utrudnienia pojawią się w godz.10:00-15:00. W tym czasie ciągniki rolnicze będą cyklicznie wyjeżdżać na drogę krajową nr 17 i poruszać się przez rondo w Piaskach przy ul. Lubelskiej do ronda przy Węźle Piaski Wschód, a następnie wracać tą samą trasą na parking przy ul. Zamojskiej.

Aktywne blokady dróg w piątek, 1 marca, w woj. lubelskim:

Powiat świdnicki

– Piaski: droga krajowa nr 17 – rondo przy ul. Lubelskiej – rondo przy Węźle Piaski Wschód przy S12 – ul. Zamojska

Cały czas blokowane są przejścia graniczne z Ukrainą

Powiat chełmski

– Okopy (gmina Dorohusk): skrzyżowanie DK12 z DW816

Powiat hrubieszowski

– Zosin: przejście graniczne

– Dołhobyczów: przejście graniczne

Powiat tomaszowski

– Hrebenne: droga DK17

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *