Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Notoryczny złodziej sklepowy zatrzymany przez policję. Grozi mu do 7,5 roku więzienia

Do 7,5 roku więzienia grozi 34-latkowie podejrzanemu o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych na terenie Białej Podlaskiej. Jego łupem padły kosmetyki, perfumy i alkohol na łączną kwotę ponad 6 tys. złotych.

Do ostatniej kradzieży doszło na początku lutego br. w jednej z bialskich drogerii. Sprawca został ujęty przez pracownika ochrony, jednak zdołał uciec porzucając skradziony towar. Jego łupem padły wówczas maszynki do golenia i inne akcesoria.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Złodziej „meloman” przyłapany na próbie kradzieży samochodu. Właścicielce tłumaczył, że go tylko pilnuje

Już wcześniej mężczyzna kilkukrotnie „odwiedzał” tę drogerię, dlatego pracownik ochrony zwrócił na niego baczniejszą uwagę. Łączną wartość strat oszacowano na ok. 2 tys. zł.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili personalia mężczyzny podejrzanego o te czyny. Ustalili, że jest to 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania – przekazała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna jest dobrze znany policjantom. Kilka tygodni wcześniej usłyszał zarzuty dotyczące szeregu kradzieży w innych bialskich placówkach handlowych.

– Do kradzieży doszło w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu tego roku na terenie miasta. Wówczas łupem sprawcy padły kosmetyki, perfumy i alkohol na kwotę niemal 4 tys. złotych – potwierdza nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 42-letni puławianin odpowie za zuchwałą kradzież rozbójniczą. Stawką było dziesięć czekolad

Teraz lista zarzutów się powiększyła. 34-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż odbywał już karę więzienia za podobne przestępstwa.

Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

fot. pixabay

2 komentarze do “Notoryczny złodziej sklepowy zatrzymany przez policję. Grozi mu do 7,5 roku więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *