LubelskiePolecane

Rolnicy kontynuują protesty. Gdzie w piątek, 22 marca, występują utrudnienia w ruchu?

Protesty rolnicze nie zwalniają tempa. W piątek, 22 marca, rolnicy w wielu miejscach naszego województwa zablokowali drogi wojewódzkie, krajowe i ekspresowe. Protestujący pojawili się też w miastach.

W Lublinie rolnicy protestują w sześciu miejscach: na ul. Abramowickiej, Krężnickiej, Osmolickiej oraz obwodnicy – na węźle Rudnik, węźle Tatary, gdzie ruch blokowany jest o kożdej pełnej godzinie na 15 minut i węźle Węglin. Kierowcy powinni korzystać z objazdów wyznaczonych drogami serwisowymi.

Protest prowadzony jest też na obwodnicy Świdnika (blokada S12/S17 na wysokości węzła Świdnik).

Z kolei w Radzyniu Podlaskim ciągniki rolnicze blokują skrzyżowanie DK-19 z ul. Kleeberga i ul. Warszawską, natomiast w powiecie bialskim rondo (skrzyżowanie DK-63 z DW-812) w miejscowości Wisznice.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Protest rolników w Lublinie. K. Żuk: Nie ma mojej zgody na 90-dniowy paraliż miasta

Trwa również blokada S-19 na wysokości węzła Kraśnik-Północ, a także przylegającej do niej DK-19. Utrudnia mogą występować tutaj aż do 18 kwietnia.

W powiecie lubartowskim, 22 marca, blokowana jest DK-19 na wysokości miejscowości Wólka Rozwadowska.

W powiecie włodawskim, gdzie utrudnienia występują w siedmiu miejscach, protesty zgłoszone są aż do 18 kwietnia. Blokowane są miejscowości: Okuninka – DW-812 z ul. Turystyczną; Hańsk Pierwszy – DW-819 rondo z drogami na Urszulin, Wolę Uhruską i Parczew; Lubień – droga powiatowa 1638L z drogami na Kaplonosy i Stary Brus; Hanna – DW-816 z drogami na Sławatycze i Janówkę; Orchówek – skrzyżowanie DW-816 z ul. Wesołą oraz Włodawa: rondo na ul. Koralowskiej (skrzyżowanie DK-82 z DW-812) oraz rondo na ul. Chełmskiej (skrzyżowanie DW-812 z ul. Chełmską i ul. Koralowską).

Rolnicy protestują przeciwko założeniom Zielonego Ładu i niekontrolowanemu napływowi płodów rolnych z Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *