LubelskieWiadomościZdrowie

Wielomilionowe wsparcie dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Celem projektów realizowanych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest cyfryzacja szpitala oraz poprawa dostępu do opieki ambulatoryjnej i jednego dnia. Łączna wartość obu inwestycji to blisko 73 mln zł, z czego prawie 60 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Pierwszy z projektów, wart niemal 47,5 mln zł, obejmuje doposażenie szpitala w niezbędny sprzęt medyczny i aparaturę oraz dodatkowe wyposażenie poradni, zakładów diagnostyki obrazowej, laboratoriów ośrodków i Centrum Genetyki Klinicznej.

Dofinansowanie umożliwi ponadto wymianę starych urządzeń medycznych wykorzystywanych do diagnostyki jednodniowej i ambulatoryjnej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Robot operował pacjenta z rakiem pęcherza moczowego. To pierwszy taki zabieg w Lublinie

– Projekt ma zapewnić równy dostęp do opieki zdrowotnej dla pacjentów onkologicznych dzięki wymianie przestarzałych i wyeksploatowanych urządzeń medycznych. W ten sposób wspomożemy ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i leczenie pacjentów w trybie jednodniowym – podkreśla p.o. dyrektora COZL Piotr Matej.

Drugi projekt zakłada wyposażenie COZL-u w systemy do obsługi badań diagnostycznych, systemy planowania terapii pacjentów onkologicznych, systemy do przetwarzania obrazu służące leczeniu pacjentów onkologicznych, czy systemy do realizacji zadań w obszarze gromadzenia i przetwarzania EDM.

Dzięki realizacji tej inwestycji poprawi się dostęp do dokumentacji i danych medycznych. Wartość projektu to ponad 25,5 mln zł z czego 21,5 mln zł pochodzi z Funduszy Europejskich a ponad 1,3 mln zł z Budżetu Państwa.

fot. COZL

Jeden komentarz do “Wielomilionowe wsparcie dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *