ŁukówNa sygnaleWiadomościZ regionu

41-letni oprawca trafił do aresztu za znęcanie się nad żoną

Mieszkaniec gminy Wojcieszków stanie przed sądem za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Mężczyzna został zatrzymany po kolejnej awanturze domowej, podczas której groził kobiecie zabójstwem. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 41-latka.

Policja z Adamowa już od pewnego czasu prowadziła postępowanie w sprawie mężczyzny podejrzanego o regularne znęcanie się nad żoną. Jednak ostatnie wydarzenia przyspieszyły działania funkcjonariuszy. W ubiegłym tygodniu, będąc pod wpływem alkoholu, 41-latek nie tylko znęcał się werbalnie nad swoją żoną, ale także stosował wobec niej przemoc fizyczną. To jednak nie koniec jego wybryków – groził jej nawet zabójstwem.

– Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wyzywał swoją żonę, wyganiał ją z domu i bił – mówi aspirant sztabowy Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Po interwencji, mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty. Teraz 41-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd, uwzględniając wniosek Policji oraz Prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec oskarżonego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Mężczyzna będzie oczekiwał na proces za kratami.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Bili, znęcali się i poniżali. Pięciu mężczyzn z powiatu parczewskiego zatrzymanych za przemoc domową

– Znęcanie się nad osobami najbliższymi to przestępstwo. Dlatego nie wahaj się, reaguj, powiadom – prokuraturę, policję, pomoc społeczną – zachęca rzecznik Policji w Łukowie.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *