LublinNa sygnaleWiadomości

Kierował Audi bez prawa jazdy i… tylnej szyby

Na jednej z lubelskich arterii komunikacyjnych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. Co zwróciło ich uwagę? Brak tylnej szyby w pojeździe. Jak się okazało nie był to jedyny problem kierowcy.

W poniedziałek podczas rutynowego patrolu na al. Zygmuntowskich, funkcjonariusze lubelskiej policji zetknęli się z widokiem, który trudno byłoby przeoczyć. Kierujący Audi, jakby chcąc poczuć wiatr we włosach, poruszał się po ulicy bez tylnej szyby.

Mundurowi zdecydowali się przeprowadzić kontrolę, która przyniosła kolejne zaskakujące odkrycie. Okazało się, że 45-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

– Na pytanie funkcjonariuszy czy posiada prawo jazdy, mężczyzna odpowiedział, że: prawa jazdy nie ma i nigdy nie miał – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej policji.

Policjanci zareagowali na tę sytuację zatrzymując dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo do sądu został skierowany wniosek w sprawie ukarania kierowcy za jazdę bez odpowiednich uprawnień.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Romantyk drogowy stracił dowód rejestracyjny za… rurę wydechową w kształcie serca

Warto przypomnieć, że kodeks wykroczeń przewiduje surowe kary dla osób prowadzących pojazd bez odpowiednich uprawnień. Grozi za to areszt, ograniczenie wolności lub grzywna w wysokości co najmniej 1500 złotych.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Kierował Audi bez prawa jazdy i… tylnej szyby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *