LublinWiadomości

Utrudnienia dla kierowców w Lublinie przy ul. Zana. Przebudowa sieci ciepłowniczej sparaliżuje ruch na dwa tygodnie

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w Lublinie przez najbliższe dwa tygodnie muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicach ronda im. Nauczycieli Tajnego Nauczania przy ul. Zana. Roboty przy przebudowie sieci ciepłowniczej wpłyną na zmiany w organizacji ruchu.

Ruch w rejonie ronda im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, w sąsiedztwie Centrum Handlowego E. Leclerc zostanie częściowo zamknięty od 17 do 31 sierpnia. Przebudowa sieci ciepłowniczej przy ul. Bohaterów Monte Cassino sprawi, że kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów, a ruch pieszych zostanie skierowany na drugą stronę ulicy.

W pierwszym etapie prac, od 17 do 24 sierpnia, zamknięty zostanie wylot z ronda w kierunku ul. Leonarda. Objazd prowadzić będzie ulicami Bohaterów Monte Cassino, al. Kraśnicką i T. Zana. Tydzień później, w dniach od 25 do 31 sierpnia, zamknięty zostanie wjazd na rondo od strony CH E. Leclerc.

Pasażerowie linii autobusowych 14, 50, 54, 57, 150, 153, 154, 159, 161, 162, N2 i 950 (wariant z os. Poręba) powinni spodziewać się opóźnień i zmian tras. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zapewnił, że objazdy będą odpowiednio oznakowane. Na czas robót wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna w okolicach ronda.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w organizacji ruchu w związku z festiwalem Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, chodnik zostanie tymczasowo poszerzony. Organizatorzy robót apelują o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi w rejonie prowadzonych prac.

fot. Google Street View

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *